Atatürk-Karaman-Fetih S.18
Fetih S.18

Fetih 18 – Andolsun O AĞACIN altında SANA ONAY VERİRLERKEN Allah, müminlerden razı olmuştur. Kalplerinde olanı bilmiş onlara güven indirmiş ve onları pek yakın bir fetih ile mükâfatlandırmıştır.

Atatürk, Kurtuluş yıllarında taraftar toplamak için ziyaret ettiği KARAMAN’da çevresine toplanan vatanseverlere hitaben;

Köyünüz ne kadar güzel, her taraf AĞAÇLA dolu, kim bilir yazın ne hoş ve serin havası olur. Şu cennet gibi köyünüzün içinde düşman çizmelerinin dolaşmasına hanginiz ve hangimiz razı oluruz?

işte şirin İzmir’e düşman girdi. Oradaki vatandaşlarımızın hepsi esir muamelesi görmektedir. Padişah da esir edilmiş bir haldedir ve memleketin derdine çare bulacak bir durumda değildir. Düşmanlar bin bir hile ile, el birliği yaparak bizi yok etmek istiyorlar. Sizlerin yardımı ile bu felaketli günleri atmaya çalışacağız. Mustafa Kemal Paşa’nın konuşması bittikten sonra çevresinde toplanan halk sevgi gösterisinde bulunmuş ve bir müddet daha sohbet ettikten sonra hazırlanan akşam yemeğini yemek üzere H. Ali Bektaş Ağa’nın evine girmişlerdir.

Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir. Hepsi bir plan dahilindedir..
HAYAT (Tarih) tekerrürden ibarettir…

Erdoğan Metin

www.kuran19.org