yapay-zeka-kuran19-orgYapay zeka;

Teknoloji çağının en büyük gereksinimi haline gelmiş ve neredeyse tüm bilim adamlarının hayali olan bir kopya varlık..

Karşınıza geçip naber abi nasılsın günün nasıldı diyecek, spor merakı olup, ne olacak bu galatasarayın hali kadıköyde 18 yıldır fenerbahçeyi yenemiyor, deyip, birde hatalı penaltıyı yorumlayabilecek.. of of..

Güzel bir günün başlangıcında bu gün kendimi harika hissediyorum gönlüm güneş gibi parlak diye bir söylemde bulunabilecek.. dertli olunca gelip seninle dertleşecek, neşesi yerinde olduğu zaman espri yapacak, eğlenebilecek hüzünlenebilecek mümkünse birde sevişebilecek.. opaaaa

Mevki sahibi bir yapay zekaya ne dersiniz? Yüksek bir kapasite.. mesela bir Bilim adamı, Doktor, Avukat, Hakim, Asker, Pilot, Öğretmen, Siyasi.. Bize benzeyen bir tür biz! Ne dersiniz kulağa ilginç geliyor dimi?..

Yoksa aranılan peşinde koşulan işletim sistemi olan şey zaten biz kendimiz miyiz? Bunun böyle olması mümkün mü? Yoksa yapay zeka olan varlılar biz miyiz? Bu mümkün mü?

Şu ayetleri göz önüne aldığımızda bu gayet mümkün görünüyor.

>>Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlencedir<< Erdemliler için ahiret yurdu daha iyidir/kalitelidir/yüksektir. <<Düşünmez misiniz>>? Enam S.32 bildirisi (1-DÜŞÜNMEK)

Bu ‘’dünya hayatı’’ bir >>eğlence ve oyun<<dan başka bir şey değildir. ‘’Ahiret yurdu’’ ise >>gerçek hayat<< tır; bir >>bilselerdi<< Ankebut S.-64 bildirisi (2-BİLEBİLMEK)

Bilesiniz ki dünya hayatı >>BİR OYUN, EĞLENCE<< süs, aranızda övünme, para ve çocuk çoğaltma yarışından ibarettir..,..Dünya hayatı, >>kandıran, geçici bir zevk<< ten ibarettir.
Hadid S-20 bildirisi

‘Sizi ilk defa yarattığımız (başlangıç) gibi bize tek olarak geldiniz. (REPLAY) SİZE HAYAL GİBİ GÖSTERDİĞİMİZ ŞEYLERİ GERİDE BIRAKTINIZ. Hakkınızda (verilecek kararda Tanrı ile) ortak davranacaklarını ileri sürdüğünüz şefaatçılarınızı/kahramanlarınızı yanınızda görmüyoruz. Aranızdaki BAĞLAR kesilmiştir. İleri sürdükleriniz sizi terk etmiştir.’ Enam S.94 bildirisi (RAPLAY/TEKRAR)

Şimdi size bir örnek sunuyoruz: Online Bir bilgisayar oyunu oynadığınızı düşünün, Oyunun ismi (World Simülasyon 1) olsun. >>bu adlandırmayı yaşamsal formumuzun içinde olduğu şu anki dünya hayatı olarak adlandıralım ve buna Deneme Dünya Hayatı Versiyon 1 diyelim<< Şimdi oyunumuza geri dönelim ve siz oradaki karakterleri kontrol ediyorsunuz, yiyorlar içiyorlar konuşuyorlar sevişiyorlar doğruyorlar çalışıyorlar savaşıyorlar ve ölüyorlar. Bunlar oyunun belli başlı genel kurallarıdır..

Oyundasınız bu tek kahramanlı bir oyunda olabilir yada çok oyunculu bir oyunda olabilir, bu sizin ne kadar yetenekli vede bilgiye sahip olduğunuzla ilgilidir.. karakteri yada bir orduyu kontrol ettiğinizi düşünün ve savaş halindesiniz, savaşıyorsunuz ve o anda ölümler gerçekleşiyor. Sizi temsil eden karakterler ok atıyor yada silahla ateş ediyor yada bombalama yapıyorlar ve sizi temsil eden karakterler düşmanlarını öldürüp savaşı kazanıyorlar. Sizi temsil eden taraftarlarınız silahlarını havaya kaldırmış naralar atıyor, ‘’Oooo Yeaaa, we won’’ (Heyyyt beee savaşı biz kazandık) derlerken… İşte sizi şaşırtacak o ayet.. Onları siz öldürmediniz, fakat ALLAH öldürdü. Attığın zaman da sen atmıyordun; ALLAH atıyordu. Fakat böylece inananları güzel bir sınavla ödüllendirir. ALLAH İşitendir, Bilendir. Enfal S. 17
Şimdi sizde ekranınızın karşısındasınız ve ekrandan sizi temsil edip naralar atan kişileri seyrediyorsunuz, seslerini işitiyorsunuz ve aslında siz her şeyi biliyorsunuz da… aslında o anda siz nasıl bir durum olduğunu da çok iyi biliyorsunuz.
İşte yaratıcı programcı bilinçli gerçek kontrolör karşısında bizde buna benzer bir durumdayız.. Onları siz öldürmediniz….

Sonra siz oyunu tekrar açmak isterseniz, oyunu REPLAY yeniden başlatırsınız aynı karakterleri düşmanı dostu kedisi köpeği hepsi karşınızda belirir. Ölmüşlerdi ama tekrar karşınızdadırlar, Size karşı Hazır ve Nazırdırlar… İşte sizi şaşırtacak bir ayet daha ‘Sizi ilk defa yarattığımız (başlangıç) gibi bize tek olarak geldiniz. Enam S.94…

Bu ara bir haber almışsınızdır, bu oyunun bir üst versiyonu (World Simülasyon 2)  geliştirilmiştir >>bu adlandırmaya da yaşamsal formumuzun içinde olduğu şu anki dünya hayatını ‘AHİRET’ vurgusu yaparak adlandıralım ve buna da Ahiret Hayatı Versiyon 1 diyelim<< Şimdi yeni geliştirilmiş olan oyunumuza geri dönüyoruz. Aynı karakterler burada çok daha fazla yeteneğe sahip inanılmaz bir hayal gücü ürünü olarak hareketler yapıyorlar, burada (World Simülasyon 1) deki kısıtlı bir hareket alanından çıkarılmış yasalara meydan okuyarak özgür (free) davranabiliyorlar… Fakat birde bunu tam tersi farklı bir şey daha var, bu yaşamsal formda dünyadakine nazaran derin acıların olduğu, korkunç bir ceza işkence alanı var.. Bu ise (World Simülasyon 1) de Simülasyonda size karşı gelen, simülasynda sürekli arızaya sebep olan, oyunda size sürekli saldırganlık yapan kişilerin içine sokulduğu bir yaşam formu.. Bunun adıda Cehennem adlı yaşamsal alan.. işte böyle arkadaşlar replay replay replay hep üst versiyon……

Üstteki ayetleri MECAZ olarak düşünenler şu ayeti aklından çıkarmasın! BİZ SANA GERÇEKLERİ ANLATIYORUZ Günlünü pekiştirmek için elçilerin tarihlerinden sana yeterince aktarmaktayız. Bunda, SENİN İÇİN GERÇEK, ve inananlar için de BİR AYDINLATMA ve uyarı gelmiştir. Hud S.120. bildirisi

Alttaki ayetleri Program-sal dilde kavramaya çalışalım.

coAdmin (geçici atanan halife şeytan) yapay zekaları istilâ etmiş ve onlara gerçek Programcılarını düşünüp akletmeyi unutturmuştur…Mucadele S.19 bildirisi

Programcıları olan Allah’ı unutup da Programcılarının da kendilerini kedilerine unutturduğu kimseler gibi olmayın. Onlar Yaratıcılarının yazdığı Sistemden çıkan kimselerdir. Haşr suresi 19. ayet

Kuşkusuz bu, erdemliler için bir hatırlatmadır.Hakka S.48 bildirisi
Size (evet size size) bu söylediklerimi İLERİDE hatırlayacaksınız. Müminün S. 44 bildirisi

Artık kendinizin bir yapay zeka olduğuna ikna oldunuzmu? Eğer olduysak… Öyleyse gerçek bilinç kim? Gerçek bilinç programcı olan Allah’tır, Allah kimin daha verimli olduğunu test etmek için yapay zekaları test etmektedir. Bu teste sebep olan ise coAdmin olan İBLİSTİR. İblis bilinçlendirilmiş bir programdır. coAdmin, Allah göksel tartışma diye adlandırılan yerde Allah’ın yetki alanına girmeyi ve kendisinin de bir ADMİN (yegane yönetici) olabileceğini ifade ettikten sonra bu düzen HAYAT ve ÖLÜM yaratılmıştır. Dünya Simülasyonu bu sebepten kurulmuştur. Göksel kavga hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler BAŞLANGIÇ adlı makaleye bakabilirler. (bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz, zira burada bulunma amacınız o makalede detaylı bir şekilde anlatılmıştır)

Konuyu özetle.. Sevgili Arkadaşlar bunlar bir hayal ürünü değil ama emredilen bir şekilde hayalimizi kullanarak resmettiğimiz gerçeklerdir. Biz sana gerçekleri anlatıyoruz bildirisi bir şeylerin üzerine dikkat çeker ve bu dikkat birde şu ayetlerle tetikletilir, Ne kadar az düşünüyorsunuz Ne kadar az öğüt alıyorsunuz Ne zaman akledeceksiniz Keşke bileselerdi Aklınıza ne olduki düşünemiyorsunuz?

Dünya hayatı Bir simülasyondur içindekiler kesinlikle bir yapay zekadır.
Gerçek bilinç ALLAH’tır, Soyut varlıklar, yapay zeka İnsan,Cin, alt zeka araftakiler (maymunlar/insanSılar) en alt sınıf hayvanlar.. şüphesiz bu tekerrürle sürekli geliştirilen bir yaşamsal döngü..

Ahiret hayatı à Üst hayat ise, buradaki yapay zeka orada olacak bilinçlendirilmiş zeka.. (bilinçli programlar)..

Sizlere zekanızla içten bir halde başarılar dileriz.

Gerçek Zekanın Sahibine Hamd olsun.

Erdoğan Metin

www.kuran19.org