Ana sayfa Duyuru Harut&Marut

Harut&Marut

1682
0
Harut ve Marut
Harut ve Marut

HARUT&MARUT

Selam, bir Fenomenin daha açığa çıkması adına sunduğum bu çalışmanın adınıza faydalı olmasını dilerim. Harut ve Marut gerçeği beyni sulanmış hafızların öğretileriyle öyle bir raddeye gelmiş ki akıl alır gibi değil. Haklarında yazılmış makalelere ve tarihi notlara baktım da, ne fantezi ne fantezi… Konunun tarihteki göze çarpan ve akla yatkın olan kaydı, bir milletin yaptığı hileli düzenlerin yaşamları kaosa çevirmesine karşı iki bilgenin o bölgeye (Babile) gidip olaylara müdahil olmasıyla başlamıştır.

Harut ve Marut konusuna girmeden önce bu konuyla ilgili olan ayetleri okuyalım.

Bakara S/102- Ve onlar Süleyman’ın egemenliğine dair sahtekarların uydurup durdukları yalanlara inandılar. Süleyman inançlıydı. İnanmayanlar o yalanları düzüp uyduranlardır. Onlar insanlara, Bâbil’de iki meleğin öğrettiği ‘har-ut mar-ut* sihrini gösteriyorlardı. Halbuki o ikisi “biz sadece Fitneyi/bozgunculuğu kesmek için gönderildik. Sakın bu bilgiyi kötüye kullanıp hataya düşmeyin!” demeden, kimseye bir şey öğretmezlerdi. Buna rağmen onlardan öğrendikleri bilgileri karı ile kocanın arasını açmak için kullandılar. Tanrı’nın izni olmadıkça bununla kimseye zarar verebilecek değillerdi. Kendilerine zarar verip fayda vermeyecek işlerle uğraşmaktalar, onu satın alıp müşterisi olanın da sonraki yaşamda bir payı olmayacağını çok iyi bilirler. Karşılığında kişiliklerini sattıkları şey çok kötüdür. Bir de bunu bilselerdi!?

103- Şayet onlar erdemli davranıp korunmuş olsalardı, elbette Tanrı tarafından verilecek mükâfat çok büyük olacaktı. Keşke bunu bilselerdi.

104- İnananlar?, bizi güt demeyin! bize öğret deyin. Ve iyi dinleyin!? Yalanlayanlar için zorlu bir ceza vardır.

105- Ne o Kitap ehli, ne de Tanrı’ya bilerek ortak tutanlardan hiçbiri, size Sahibinizden bir iyiliğin indirilmesini istemez. Tanrı iyiliği dilediğine yapar. O çok büyük ikram sahibidir.

106- Biz ne zaman bir olayı unutturup veya onu tamamen silecek olursak, ya ondan daha büyüğünü yahut onun bir benzerini getiririz. Bilmez misin ki Tanrı her şeye güç yetirendir.

*

Har ‘yansıma-sıcak-kızgın’ gibi çeşitli anlamlarına gelir.  Mar ise ‘Deniz ve şekil bozmak anlamlarına gelir. Her iki sözcüğün sonunda ek olarak duran ‘ut’ sözcüğü ise ses aleti demektir. Melek ise işini bilen eğitimli demektir. Harut ve Marut iki meleğin ismi değildir! Bu büyük bir yanılgıdır. Harut ve Marut iki öğretidir. O iki öğretinin sınıflanma ismi Harut ve Marut tur.

Har ve Mar vede Ut sözcüklerinin manalarının ne olduğunu gördükten sonra buradan çıkacak en anlamlı ifade,

(Onlar insanlara, Bâbil’de iki eğitimli kişinin öğrettiği ‘suda sesli yansımalar’ sihrini gösteriyorlardı.) olarak karşımıza çıkmaktadır. O zamanın insanlarının bu illizyonu nasıl yaptıklarına dair fikir yürütmeden önce o işlemin güncel temsilinin ne olabileceğini keşif etmeliyiz.

106. ayette bu işlemin ortadan kaldırıldığını bu sebeple, o zamana ait olan bu olayın üzerinde durulma-masını ancak, bu anahtar sözcükleri (harut-marut-kadın-koca-ara-bozmak) referans alarak kendi zamanımızdaki karşılığı neyse bulmamız yine aynı ayet olan 106 ayetinde öğretilir. DERKİ (Biz ne zaman bir olayı unutturup veya onu tamamen silecek olursak, ya ondan daha büyüğünü yahut onun bir benzerini getiririz.) Burada bize düşen görev üstteki anahtar sözcüklerle bu olayın güncel uygulanan halini bulmaktır.

106.bildiriye dikkat ederseniz, anlattığı mevcut konuyu bir anlık bir kenara bırakarak, konu dışı seslenir. Sanki! akılları 102 ayetinde kalmış kişilere hitaben üst bir telden seslenerek derki, ‘’bu temsil verilen sözcükleri referans alarak kendi zamanınızdaki benzerini bulun’’ demektedir. Bu ilke ile, söz konusu duruma günümüz üzerinden bakacak olursak, bu gün suyun üzerinde silüet dalgalanmalarının yapıldığı yer, dijital ekranlardır.

Yansımak nedir? Kendisine doğru baktığında ya da yönünü ona doğru çevirdiğinde ses ya da görüntünün bir yere çarptığında sende bulduğu karşılıktır. Bu gün günümüzde bu, hareketli sesli yansımalı resimleri ekranlarda görürüz. İki Melekeynin (eğitimli kişinin) öğrettiği Harut ve Marut adlı öğreti, bu gün karşımıza bazı programlar olarak çıkar.

Örnek; fotoşop (photoshop) tur ya da stüdyoda kullanılan bazı program sal işlemlerdir. Bu programları çok amaçlı kullanmak mümkündür. İnsanların dikkatini cezbeder, hem iyilik hemde kötülük yapmak suretiyle kullanılabilir. Mesela bir insanın canını sıkmak isteseler, ya kendisinin ya da eşinin yüzünü (simasını) bir başka kişinin üzerine aynen uygulayıp hayatlarını alt üst edebilirler.

İnsanların simalarını farklı kişilerin üzerine dijital ortamlarda kopyalamak suretiyle insanların zor durumda kaldıklarını günümüzde görüp duyup okuyoruz. (İngiltere’de bir genç kız bu konuyu mahkemeye taşıyarak, simasının internette (dijital ortamlarda) kullanıldığını, kendisinin rızası dışında kullanılan simasının kötü amaçlı işlerde kullanılmasına şikâyetçi olarak hakkını aramıştır.) Belki şimdi Babil’deki o öğretinin ne olduğunu ya da ne olabileceği hususunda fikir yürütülebilir.

Kanaatim, o zamanın insanına büyü/sihir gibi gösterilen şey, aslında 3 boyutlu resimlerdir. Muhtemelen tarihteki ilk örnek o zaman gerçekleşmiştir. Bunun nasıl yapıldığını öğrenen bazı kötü niyetli kişilerde bu işleri, kötülük üzerine kullanıp karı ile kocanın arasını açmak için kullanıp durdular. Aynı şey bu gün sürekli yapılıyor. Bu sebeple şu bildiri çok önemlidir. (49/6. Bir yalancı size haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın.) Ya da bir kadının Fuhuş yaptığı bilgisi geldiğinde doğruluğunu teyit edecek dört (4) şahit istenmesi gibi. Bu öğretiler bu gibi iftiralı işlere karşı tedbirli olunmasıdır. Harut ve Marut fenomeni budur.

Alttaki linkte vermiş olduğum bu illizyonu, eski zamanlarda kimyasal bazı tepkimelerle belkide simya dedikleri ilimle yapıyorlardı. O zamanın insanının alttaki linkte örnekleri olan işi nasıl karşılayacaklarını bir düşünün? Onlar için son derece anormal olan bu durum hayal edemeyecekleri kadar büyük ve ilginç bir uygulamaydı… Gerisi tarih ya da masallar…

‘Erdoğan Metin’

https://www.pinterest.es/pin/676102962787580736/